שאלות כלליות

 • למה דוקא מעבדת גבריאל?

  במעבדת גבריאל אנו מציעים את הטיפול המושלם עבור הבעיות השונות בפוריות הגבר, בראש ובראשונה הצוות שלנו הנו צוות מומחים מקצועי ומיומן בעל נסיון רב שנבחר בקפידה, כמו כן במעבדתינו נעשה שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר שניתן להשיג כגון מיקרוסקופ אור (Inverted Microscope - DIC) בעל יכולת הגדלה של עד 6300*, וכן אנו מובילים מבחינת היקף הטיפול, במסגרתו אנו מבצעים החל מהדברים הבסיסיים כמו בדיקת זרע והשבחת זרע המבוצעות אצלינו במקצועיות מירבית, דרך השבחות מתקדמות ובדיקות זרע נוספות ומקיפות, ועד לשירותים יחודיים המבוצעים אצלינו, כגון חיפוש זרע נדיר ומיון זרע מורפולוגי (IMSI).

 • עם אלו יחידות IVF אתם עובדים?

  אנו משתפים באופן מלא עם יחידות הIVF השונות בבתי החולים ברחבי הארץ, וכן עם יחידות נבחרות בבתי החולים המובילים בעולם.

 • האם ניתן להקפיא אצלכם זרע?

  ניתן להקפיא אצלינו זרע, אך רק במקרים שאותר זרע נדיר בחיפוש מעמיק, במקרים אחרים ניתן לפנות לבנק זרע בעל אישור ייעודי ממשרד הבריאות להקפאת זרע ממושכת.

 • אתם מקפיאים תאי זרע בודדים?

  כן, במעבדת גבריאל נעשה שימוש בטכניקה חדשנית לאחסון והקפאת תאי זרע בודדים במחנה יחידנית זעירה. עובדה החוסכת את הצורך בחיפוש נוסף ביחידת הIVF בבית החולים לאחר העברתם אליה לצורך ביצוע ההפריה, וכן מעלה באופן ניכר את סיכויי שרידותם.

 • אני אדם דתי, הנהלים במעבדה תואמים את השקפתי?

  מעבדת גבריאל משתפת פעולה באופן מלא עם שירותי ההשגחה ההלכתית השונים. כמו כן ניתן לתת את דגימת הזרע בצורה העומדת בדרישות ההלכה, כגון מגוף האשה (PCT), או על ידי קונדום הלכתי (קונדום הלכתי ניתן להשיג אצלינו), לאחר התייעצות מוקדמת עם סמכות הלכתית.

 • אני מעוניין להעביר את דגימת הזרע לבית החולים, אלו בדיקות דם עלי לבצע?

  לפני העברת הזרע לבית החולים, יש לבצע בדיקות דם לשלילת שני הסוגים של מחלת הצהבת, HIV, וסיפליס.

 • תוך כמה זמן מזמן נתינת דגימת הזרע צריך להגיע למעבדה?

  יש להגיע למעבדת זרע כשעה מזמן מתן הדגימה.

 • עברנו הפריות חוזרות ונשנות שלא צלחו, מה ניתן עוד לבדוק?

  במקרים של מספרי מחזורי טיפול IVF שכשלו, וכן במקרים של הפלות חוזרות בטרימסטר הראשון, ניתן לבצע בדיקת ד.נ.א. שביר (הלוספרם), לבדיקת האפשרות ששברים בד.נ.א. הנמצא בראש תא הזרע, מקשים על ביצוע הפריה תקינה. כמו כן צוות המומחים שלנו ממליץ על ביצוע מיון זרע מורפולוגי (IMSI), שמעלה באחוזים גבוהים את הסיכוי לביצוע הפריה מוצלחת לאחר כשלונות חוזרים ונשנים.